...:: JĘZYK ANGIELSKI

GRUPA MISIE, ZAJĄCZKI, TYGRYSKI, BIEDRONKI I MOTYLKI:

Zajęcia prowadzi:

Zajęcia odbywają się:

poniedziałek 9.45 - 10.15
wtorek 11.00 - 11.30

W ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego we wszystkich grupach będą odbywać się zajęcia z języka angielskiego.

​Na zajęciach wykorzystywane są dwie podstawowe metody nauczania małych dzieci, mianowicie The Natural Approach (metoda naturalna) oraz Total Physical Response  (TPR, metoda reagowania całym ciałem). Dzieci, które odbywają zajęcia w przyjaznym środowisku swojej sali, są zachęcane do tego, aby mówić jak najwięcej używając języka drugiego.

​Oprócz aktywności ruchowych i wykorzystywania technik służących do nauki wymowy oraz słownictwa, dzieci zaopatrywane są w karty pracy.

​Głównym celem zajęć języka angielskiego jest zapewnienie dzieciom odpowiedniej motywacji do nauki języka, aby ich późniejsza nauka w szkole podstawowej była satysfakcjonująca i efektowna.

​Na zajęciach, dzieci nauczą się wielu angielskich słówek związanych z różnorodną tematyką, np.: rodzina, dom, ciało człowieka, jedzenie, zwierzęta, zabawki, itp. Z każdym nowym działem, dzieci nauczą się również wesołych piosenek i rymowanek, które ugruntują ich wiedzę.

ZAMIERZENIA EDUKACYJNE NA MIESIĄC LISTOPAD 2019

Grupy: "Zajączki", "Tygryski"

Fruit salad!

Temat dnia                                                                                                                                                  Kluczowe słownictwo

Tydzień 1
- Utrwalanie słownictwa związanego z jedzeniem
w zabawach rytmicznychi manipulacyjnych.                                                                   apple; banana; pear; fruit salad; plate; delicious.
- Utrwalanie słownictwa związanego z jedzeniem
 w zabawach muzycznych  i manipulacyjnych.                                                                apple; banana; pear; fruit salad; plate; delicious.

Tydzień 2
- Konsolidacja i utrwalanie wprowadzonego materiału
 w oparciu o historyjkę.                                                                                                     apple; pear; banana; fruit salad; plate; delicious.
- Konsolidacja słownictwa w oparciu o zabawy ruchowe
i tematyczne.                                                                                                         apple; pear; banana; fruit salad; plate; red; yellow; green.

Tydzień 3
- Utrwalanie słownictwa w zabawach
poznawczych i multisensorycznych.                                                                    apple; pear; banana; fruit salad; plate; red; yellow; green.
- Zajęcia wzmacniające kompetencje mówienia
i słuchania ze zrozumieniem.                                                                                          fruit; apple;pear; banana;fruit salad; plate; colours.

Tydzień 4
- Utrwalenie i poszerzenie materiału leksykalnego
w zabawach twórczych i multisensorycznych.                                                             fruit; apple; pear; banana; fruit salad; plate; colours.
- Zapoznanie ze słownictwem związanym z dniem
i nocą.                                                                                                                                         day; night; sun; stars; up; down.

Grupy: "Biedronki", "Motylki"

Dee-Doo-Damm!

Temat dnia                                                                                                                                         Kluczowe słownictwo

Tydzień 1
- Utrwalanie nazw artykułów spożywczych w zabawach
z minikartami.  Wprowadzenie historyjki 2.                                                          apples; lemons; peppers; cheese; sandwich; picnic.
- Wprowadzenie piosenki aktywizującej.
Utrwalanie materiału leksykalnego w zabawach ruchowych.                  apples; lemons; peppers; cheese; cheese sandwich; Yes, please!

Tydzień 2
- Konsolidacja i utrwalanie wprowadzonego materiału
w oparciu o historyjkę.                                                                            apples; lemons; peppers; cheese; cheese sandwich; Yes, please!
- Konsolidacja słownictwa w oparciu o zabawy
ruchowe i tematyczne.                                                                apples; lemons; peppers; cheese; picnic; Yummy, yum!; Yes, yes, please!

Tydzień 3
- Utrwalanie słownictwa
w zabawach poznawczych i multisensorycznych.                                       apples; lemons; peppers; cheese; picnic; picnic basket;
                                                                                                                                  Yummy, yum!; Yucky!; Yes, yes, please!
- Zajęcia wzmacniające kompetencje mówienia
i słuchania ze zrozumieniem.                                                                       apples; lemons; peppers; cheese; picnic; picnic basket;                                                                                                                                              Yummy, yum!; Yucky!;Yes, yes, please!

Tydzień 4
- Utrwalenie i poszerzenie materiału leksykalnego
w zabawach twórczych i multisensorycznych.                                                  apples; lemons; peppers; cheese; picnic; picnic basket;                                                                                                                                            Yummy, yum!; Yucky!; Yes, yes, please!
- Zapoznanie ze słownictwem związanym z dniem
i nocą.                                                                                                             It’s sunny!;It’s windy!;It’s raining!; sunglasses;scarf; umbrella.

Dee-Doo-Damm!