...:: WYDARZENIA

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 06.11.2019 r. dzieci z grupy "Zajączki" wzięły udział w uroczystości "Pasowanie na przedszkolaka".
Od samego rana trwały przygotowania, a dzieci z niecierpliwością czekały na rodziców. Mali artyści śpiewali piosenki, recytowali wiersze i odpowiadali na pytania. Dla całej grupy był to pierwszy, ważny występ przed tak dużą publicznością.
 Po części artystycznej, dzieci składały uroczystą przysięgę, a Pani Dyrektor za pomocą "zaczarowanego ołówka" dokonała "aktu pasowania".
Obietnicę "bycia najlepszym rodzicem na świecie" złożyli również Rodzice dzieci:

"Dziecko jest moim największym Skarbem,
postaram się ze wszystkich sił
być najlepszym Rodzicem na świecie.
Obiecuję kochać moje dziecko mądrze,
wskazywać ścieżki, po których kroczyć ma...
Nie wyręczać, nie karmić i bucików mu nie zakładać,
Dużo tłumaczyć i jak najwięcej buziaków dawać!"

Każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz upominek. Uroczystość uwieńczono pamiątkowym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy ze swojego dziecka.

DZIEŃ ZIEMNIAKA

Dnia 23 października 2019r. świętowaliśmy "Dzień Ziemniaka".
W uroczystości wzięły udział wszystkie przedszkolaki. W tym dniu od samego rana w przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. Dzieci przyszły ubrane w brązowe kolory.
Ziemniak to wyjątkowe warzywo, które z ochotą zjada każdy Przedszkolak.
Podczas uroczystości przypomnieliśmy sobie, jakie potrawy możemy zrobić z jego wykorzystaniem, a nawet skosztowaliśmy pieczonych ziemniaczków,
które przygotowały dla Nas nasze wspaniałe panie kuchareczki. W trakcie wspólnego świętowania śpiewaliśmy wesołe piosenki, rozwiązywaliśmy zagadki  i braliśmy udział w różnorodnych konkurencjach sportowych, których bohaterem był...ziemniak.
Wzięliśmy również udział w oryginalnym pokazie "ziemniaczanej mody" :). Zwieńczeniem zajęć było wykonanie przez każdą grupę Cudaków z Ziemniaków. Będziemy miło wspominać ten wyjątkowy dzień!

VIII OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dnia 20 września 2019r. uroczyście obchodziliśmy w naszym przedszkolu VIII Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka !!! Wszystkie przedszkolaki zgromadziły się na sali gimnastycznej. W kolorowytch strojach, z uśmiechem na twarzy wyglądały wspaniale. Śpiew, tańce, gry i konkursy towarzyszyły naszym wychowankom w Dniu Święta Przedszkolaka. Przedszkolna społeczność pięknie odśpiewała Hymn Przedszkolaka - "Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj, to święto Ani, Basi i Krzysia. W Dzień Przedszkolaka każdy to wie, bawi się każdy, kto tylko chce". Dzień Przedszkolaka upłynął nam w atmosferze wspaniałej zabawy, radosnego nastroju szczęśliwych dzieci  - wychowanków przedszkola. Personel przedszkola odśpiewał naszym milusińskim tradycyjne "Sto lat". Dzieci były bardzo szczęśliwe, a uwieńczeniem niecodziennej imprezy  była słodka niespodzianka.

Akt ślubowania:

- Przyrzekamy co dzień rano mieć buzię zawsze roześmianą!
- Przyrzekjamy nie płakać, nie szlochać i Panie mocno Kochać!
- Przyrzekamy zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować!
- Przyrzekamy, choć jesteśmy jeszcze mali zgodnie bawić się na sali!
- Przyrzekamy na zajęciach nie gadać i Pani ładnie odpowiadać!

Od teraz jesteście prawdziwymi Przedszkolakami, dużymi dziewczynkami i dużymi chłopakami!

"Bycie przedszkolakiem to powód do ogromnej dumy! Życzymy Wam kochane dzieci, abyście czerpali radość z klażdego dnia i mogli cieszyć się szczęśliwym dzieciństwem".

Z najlepszymi pozdrowieniami Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak